Megosztom az iWiW-en! Megosztom a Facebook-on! Megosztom a Twitter-en! Hozzáadom a Google könyvjelzőimhez! Hozzáadom a Startlapomhoz! Megosztom a MySpace-en! Könyvjelző és megosztás
Itt van egy újabb ligacsokor, csak nektek!

Liga Hirdetések

VSR - Nascar

Szereted a szoros kiszámíthatatlan versenyeket? Nem hátrálsz meg a kihívásoktól? Akkor csatlakozz Magyarország egyetlen online NASCAR bajnokságába, ahol garantált a szombat esti adrenalin löket. A NASCARban egy másfél tonnás 750 lóerős autót kell terelgetni a pályán, ahol semmilyen elektronika segítség nem áll a rendelkezésedre, itt tényleg csak a te tudásod számít. A FIX Setupnak köszönhetően mindenki egyenlő esélyekkel vág neki a versenyeknek, valamint a felkészülés is könnyebb hiszen így csak a pályát kell elsajátítanod. Az egyik legfontosabb a jó taktika, ide kevés az ha egy körön gyors vagy, egy jól meghozott döntéssel, a középmezőnyből gyorsan az élen találhatod magad, de ha rosszul méred fel a helyzetet gyorsan a mezőny végre kerülsz

Ez nem padlógáz és bal kanyar, ez annál sokkal több!

Liga Beszámolók

F1RFT

Időmérő:

Szingapúr 46 köre várja az F1rft versenyzőit vasárnap. Ismét sok pilóta hiányzott. Újabb versenyzővel bővül a liga, ezúttal Nádor György személyében. Az időmérőt a tv.feknyomonline.com sugározta élőben 16 órától.

A fizikaváltás most jön ki igazán, hiszen a Szingapúri pálya nagyon igénybeveszi a gumikat és akár 3-4 kiállás is lehet versenyzőnként. Igazi izgalmak várhatók a futamon, hiszen Suborits Péter is jó formában van esetleg Hajas Tamás szerzi meg hőnáhitott első futamgyőzelmét? Esetleg a bajnok Labancz Bencének is lesz ebbe beleszólása???

A futamot a Féknyomonline közvetíti 17:30-tól a TV1-es csatornáján.

Verseny:

18 pilóta állt fel a szingapúri nagydíj rajtrácsára. Ismét volt egy újonc, Nádor György személyében. A Szingapúri futamot a tv.feknyomonline.com közvetítette élőben 18 órától.

Jó hangulatban és mindenki bizakodóan állt hozzá a futamhoz. A pilóták tudták jól hogy nehéz futam elé néznekhiszen lehet hogy a 3 kiállás is kevés lesz. Utólag azért kiderült hogy két kiállással is végig lehetett a futamot csinálni.

A rajt simán lezajlott, ennek ellenére volt kivétel mert az első kör végén már a Safety Car vezette a mezőnyt. A safety Car-os fázis után az újra rajtolás után Suborits Péter vezetett, Utána Hajas, Labancz, Molnár és az Újonc Parti István következett. A mezőny első felében is, de főképp a középmezőnyben voltak óriási csaták. Változatos futam volt és a sok kiállás igen kiszámíthatatlanná tette a futam kimenetelét. Ráadásul a második Safety Caros fázis mégjobban megkeverte a pilótákat. Ez többeknek megkavarta a taktikáját, volt pillanat hogy Hajas vagy épp Parti vezetett de a végére ismét Suborits került az élre, aki remekül taktikázott és meggyőző fölénnyel nyert. A második helyezett nagy meglepetésre, Deményi lett. A harmadik helyre pedig Labancz hozta be autóját aki bajnokjelölthöz méltóan versenyzett. A titkos favoritként induló Hajas csak a negyedik  lett. Walter futott be az ötödik helyre aki szerint minden csak a szerencsének volt köszönhető. Sajnos két pilóta kiesett a versenyből, viszont pozitívum hogy Nádor György nem csak hogy célbaért, de 10 pontot is szerzett az első futamán. Volt egy negatívum is a futamon, ami Szuper nevéhez fűződik aki korábban jelezte hogy nem fog végigmenni a futamon, így szándékosan kevesebb üzemanyaggal állt rajthoz. Ezért a BT egy futam eltiltást szabott ki rá.

Egy jó futam volt és egy kivétellel sportszerű játék.  A hozzáállás is példamutató volt. Deményi és Walter szorosabbá tette a csatát a 3. helyért. Már csak négy futam van hátra, mostmár minden futamon elért eredmény számít a végelszámolásnál. A következő futam a sokak által kedvelt Japán nagydíj lesz.

Verseny Eredménye:

1. Suborits Péter (Hispania Racing Team)

Lionel nyerte a 2. tesztsorozatot!

Ferkovics Lionel élre repítette a Ferrarit a 2. tesztsorozaton, amely a Barcelonai aszfaltcsíkon bonyolítottak le. Kis különbséggel mögötte Kovács Martin, majd Gáll Dávid jött. Kicsit szétszakadva lett a mezőny, de remélhetőleg szezonnyitóra már egy szoros mezőnyt sikerül összeszedni! Következő tesztpálya Abu Dhabi, amin egész héten lehet gyakorolni! Az eredményekért kattints a címre!

Két hét pihenő után a mezőny ezúttal Texasba látogatott ahol leginkább az egymás mellett autózás és a PITelés nehézsége vetített előre sok bonyodalmat. A kvalifikációt ezúttal is Nagy Zsolt nyerte a Red Bull-lal idén ez már a harmadik elsősége volt a 4-es számú autónak.Mellőle a Texasra remek formába lendülő Báldi Gergő rajtolhatott.A kommentátor triót Fabio Favatti-Sarusi K. Péter és Barabás István alkotta.
A bajnokság első két helyezettje Nagy Zs. és Pavlovics Z. 1pontos különbséggel álltak a futam előtt.
A rajt után nem történt nagyobb probléma szépen vigyázott egymásra mindenki.Ezen a pályán a gumi melegedése okozta a legtöbb gondot a pilótáknak. Sokan eltérő taktikán voltak a sárga zászlós részeknél mindig volt valaki aki kinnt maradt, valaki sokszor csak külső gumit cserélt. A várakozások ellenére nem volt nagyon soksárga zászló, elég hosszú zöld etapokat futottak a pilóták viszont zöld alatti PITelés nem volt. Az utolsó pár körben ahogy az izgalmak fokozódtak úgy nőtt a nyomás is a versenyzőkön.A futamot a "nagyöreg" Horváth Gábor nyerte meg szép vezetéssel, mögötte a szintén nagyszerű teljesítményt nyújtó Kovács Gábor míg a képzeletbeli dobogóra még Nagy Zsolt fért fel így 1 ponttal tudta növelni előnyét Pavlovicscsal szemben a bajnokságban.
A következő futam 3 hét múlva lesz Talladegában ahol Daytona után ismét Superspeedway-en mehetnek a fiúk izgalmas futamnak ígérkezik találkozunk tehát Degában Április 23.-án. Mindenkinek jó felkészülést!

A verseny hivatalos végeredménye

Formula Sim Racers

Az FSR Liga tagjai megérkeztek a híres Spa Francorchampsi pályához, mely nagy meglepetéseket tartogat. 11 futam után Varga Dávid vezet 286 ponttal, majd mögötte jócskán lemaradva Németh Balázs, akinek 237 pontja van. A harmadik helyen Kult árpád van, a maga 209 pontjával. Vajon minden papírforma szerint alakul? Varga Dávid elsöprő győzelmet arat majd? Avagy egy teljesen új győztest arathatunk a futamon? Minden kiderül pénteken 20:45 perctől élőben a Sim Sport TV-n.