Megosztom az iWiW-en! Megosztom a Facebook-on! Megosztom a Twitter-en! Hozzáadom a Google könyvjelzőimhez! Hozzáadom a Startlapomhoz! Megosztom a MySpace-en! Könyvjelző és megosztás
Az első ligacsokra Gyulai.Norbert-nak...Liga hirdetések illetve Liga beszámolók.(F1RFT 2010 II osztály,RealF1League).

Mi is az a ,,Ligacsokor"?

Ligacsokor: Több liga összefoglalója. Érdekesség lesz mostantól GPHungary-n, hogy minden hétvégén lesz egy ilyen összefoglaló.Remélem nektek is fog tetszeni, ahogyan nekem is tetszett ez az ötlet.

Liga Beszámolók:

F1RFT 2010 II:

F1RFT 2010 II.Osztály futama tegnap este volt, az időmérő pedig csütörtökön. Igen jól hallottátok II.osztály! Ez egy fajta frissülés 2009-hez képest, így már két ligát követhetünk figyelemmel. Bence Labancz(Mercedes GP) vezette a Malaysiai futam előtt a tabellát. A csapat pontversenyt pedig a Red Bull Renault 71 ponttal.

A szabadedzést, valamint az egész időmérőt Bence Labancz(Mercedes GP) uralta, aki 1:30:238 idővel megnyerte a kvalafikációt.

További eredmények az időmérőn:

1.Labancz Bence (Mercedes GP)-1:30.237

2.Molnár Attila(Ferrari)-1:30.497

3.Hajas Tamás(Red Bull Renault)-1:30.777

4.Szekeres Mátyás(Williams)-1:30.902

5.Szuper Gábor(Mercedes GP)-1:30.903

A rajthoz kapcsolódóan: az első tíz helyezett lágy gumival rajtol! Közben négy pilóta távozott a ligából. Burián D. és Rezi T. nem jelezték távollétüket, így a futamon, ha megjelennek  csak a boxból indulhatnak.

Nagyon jól indult a futam, Labancz Bence(Mercedes GP) jól indult , de sajnos volt rajtbaleset, ami után a kilencedik helyre csúszott vissza,mert amire a második kanyarhoz értek Labancz ,,belaggolt" és csak a fűvőn tudta megfogni az autoját.Hajas Tamás(Red Bull Renault) elég hamar kiesett. A liga nevéhez méltóan nagyon jó versenyt mutatott be nekünk a másod osztály, amit Attila Molnár nyert. Labancz Bence(Mercedes GP) nagy csatát vivott Deményi Gábor(Mercedes GP)-al a 28. körben. Szekeres Mátyás esett ki.Labanc Bence előzgetett, de Szabó László-nál megakadt és vélhetően kilökte, ezért vissza engedte és 8-9 másodpercet bukott.A viadal befejezte után a Mercedes GP csapat embere vezeti a tabellát, név szerint Labancz Bence .Nyomában ott van például Richárd Diósi, Gábor Szuper, Attila Molnár.

Az elején igazi csaták, sportszerű küzdelem jellemezte a egész futamot. Az első kiállások után egyre jobban szétszórodott a mezőny.

Egyéb érdekesség nem történ, bár izgulhattunk.

RF1L:

Nagy izgalmakat hozott az RF1L futama tegnap volt a Japán, más néven Suzuka nagydíj. A futam előtt még Balu, Koger, Jani hármas vezeti a tabellát. Csapat versenyt a Brawn GP vezeti 56 ponttal a Force India előtt. Csaba illetve Pocok még nem szerzett pontot, azonban itt áll a lehetőség előttük! Tegnap egy nagyon jó futamot produkált az RF1L. A rajt kisebb gondok nélkül le zajlott.

Mindig be lesz nektek mutatva egy pilóta ebből a ligából! Lássuk ki került ma terítékre:

Balu
 - Jenson Button

A "Professzor", a tavalyi év után már nem elégszik meg "a középmezõny élharcosa" címmel! Idén a bajnoki címért száll harcba. Ehhez segítségére lesz a kiváló elemzõképessége, következetessége és a hihetetlen stabilitása.

Az időmérőt nagy csaták közepette Koger(Force India) nyerte 1:31.683-as idővel.

Ez a Suzukai futam mondható ,,csonka futam"-nak, mert csak 9-en értek be a 12 fős mezőnyből.Koger(Force India) és Kokszi(Ferrari) nagy csatát vívott a 48. körben, amit Koger(Force India) nyert. A nagy csatákat ki heverve meg is nyerte a futamot.53 kör után Koger elfáradt és lelassult, Kokszi meg belehozott, de ha néhány körrel több lett volna első lehetett volna.
Nagyobb ,,balhé" nem volt a futamon...Csaták is alig voltak, Koger és Kokszi-é volt a leg érdemesebb, nézünk is bele:
46kör-826 ezredre volt Kokszi.
47kör-326 ezredre volt Kokszi.
48kör nagyon közel voltak 1-2tized körül be is nézett Kokszi,de hagyta és vissza ment a 8 tizedes hátrány.

Egyéb érdekesség nem történt a Suzukai futamon.